Ричмънд вкарва 23, Дейвис добавя 17, докато Сетън Хол изумява номер 5 UConn със 75-60 в откриването на Големия изток
AP News | 2023-12-21 | 04:32:20

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Кадари Ричмънд има 23 точки и осем отнети топки, Дре Дейвис добави 17 точки и Seton Hall използва задушаваща защита, за да зашемети номер 5 UConn със 75-60 в сряда вечерта за най-голямата си победа от три години.

Победата в началото на Big East Conference и за двата отбора беше трета поредна за Seton Hall (8-4) и прекъсна серия от три победи за Хъски (10-2). Предишната загуба на UConn беше неуспех с 69-65 при номер 2 в Канзас.

Последният път, когато Сетън Хол победи отбор №5 беше през януари 2020 г., когато победи Бътлър. Пиратите победиха Виланова два пъти, когато Дивите котки бяха на трето място.

Хъскитата изиграха финала 16:33 без титулярния център Донован Клингън, който напусна след видима контузия на долния десен крак. Второкласникът записа 14 точки и седем борби. Той отиде в съблекалнята и се върна на пейката, но не игра отново.

Големият човек на Пиратите Джейдън Бедиако добави 10 точки, девет борби и три блокади, като същевременно задръсти средата и накара Клинган да работи за всяка точка. Ал-Амир Доус добави 11 точки.

Тристен Нютън имаше 16 точки за UConn, който направи най-високите за сезона 17 оборота и бяха задържани до най-нисък брой точки за сезона.

Сетън Хол, който отбеляза 59% при победата над Мисури в неделя, удари 29 от 56 от полето, или 52%.

Изоставайки 20-10 с 8:47 до края на първото полувреме, Сетън Хол затвори периода с 24-9 удар, който включва осем точки от Дейвис и седем прави в една точка от Ричмънд. При изравнен резултат на 27, Доус вкара четири точки, а Дейвис три, за да даде преднина на Пиратите от 34-29 на полувремето.

UConn така и не заплаши през второто полувреме и Сетън Хол имаше двуцифрен аванс във финала 7:32.

UConn: Хъски победиха Гонзага в петък и те все още изглеждаха, че са на Западно крайбрежие по-голямата част от играта. Статутът на Clingan трябва да е повод за безпокойство.

Seton Hall: След най-добрия си мач за годината с победа над Мисури, Пиратите надминаха това с големи усилия срещу отбора, който водеше Големия Изток както в отбелязването на голове, така и отбелязване на защита.

UConn: домакин на St. John’s в събота.

Seton Hall: в Xavier в събота.